Září 2018

čas kolem mě

3. září 2018 v 21:45 | Megg |  Diary
Když se tak koukám na datum posledního článku, skoro se až červenám studem. Od Valentýna uběhlo už téměř 7 měsíců, což je dost dlouhá doba. Proběhlo mnoho změn, mnoho zkoušek - to doslova, a ještě víc změn.
Když jsem v únoru psala, byla jsem ještě plná dojmů z plesu, protože ten byl opravdu vydařený. V březnu jsem se ještě na maturitu moc neučila. V dubnu to začalo houstnout, ale pořád dobrý. No a v květnu už to bylo tu! Můj svatý týden, který se tak nazývá, protože by to měl být týden, trval 18 dní. Takže dost času na přípravu, které jsem se stejnak věnovala poslední 3 dny. V den ústních maturit jsem byla hodně nervozní. Byla to opravdu zkouška, zkouška dospělosti. A zvládla jsem to!
V červnu jsem chodila hlavně na brigádu, stejně tak jako celý červenec. Ale to mě v červnu ještě čekaly příjmačky do Prahy na VŠE. Které se mi ale vůbec nepovedly, takže jsem posílala odvolání. Čekala jsem hrozně dlouho na vyhodnocení, které ale přišlo dva dny před dovolenou v Chorvatsku. A vzali mě! jupíjej.
Na dvoče jsem byla s přítelem, segrou a dalšími 6 lidmi. Bylo to neskutečně fajn. Moc jsem si to užila, hodně jsem zažila, odpočinula si a zrelaxovala jsem svoji mysl. Udělala jsem tam pár rozhodnutí, dostalo se mi několika odpovědí, a bylo to krásný a nezapomenutelný.
Po dovče jsem šla zase hned do práce. Během toho se mi v hlavě začaly kupit myšlenky na můj vztah během toho, co budu studovat v Praze, protože přítel do Prahy nechce. A absolutně tomu rozumím, protože ani já jsem tam ze začátku vlastně nechtěla, a vím, že v Praze stejně nechci zůstat bydlet. Mám svůj sen domečku na venkově. No, ale šlo o ten strach. Hodně jsem se tím trápila a vlastně mým strachem a neříkáním, co se děje, jsem náš vztah ohrožovala. Dovolila jsem sama sobě se vydeptat tím vším, ale příteli jsem to neřekla. Jednu chvíli jsem vůbec nevěděla, co budu dělat. Ale stačilo si promluvit a všechno je zase v pořádku. :)
No, a teďka posledního srpna jsme se se segrou, jejím přítelem, její nejlepší kamarádkou a mojí mamkou vydali na výlet do Polska, kde jsem strávili krásné dva dny. Bylo to nádrhený. Ubytování jsme měli přímo u Baltského moře. Kde jsme se mimochodem i vykoupali, a vůbec to nebylo tak ledový. Super zážitek. Hodně jsme chodili a fotili. Užívali jsme si poslední letní dny.
No, a teď mi zbývají ještě 4 pracovní dny, potom se u nás ve vesnici koná akce, kterou si nemůžu nechat ujít. V neděli mě přítel veze do Prahy, protože odjížím na seznamovák od fakulty. A už jsme v příštím týdnu, kdy ve čtvrtek mám imatrikulaci, a vítej zde zimní semestře. :)


Shrnula jsem, co se mi vlastně od února všechno stalo. Bylo toho mnohem mnohem víc, ale to bychom tady byli ještě dlouho. Během toho všeho jsem s přítelem oslavila jeden rok výročí. Jsem na to pyšná. Je to můj nejdelší vztah, jsem šťastná, občas smutná, ale přítele miluji. Neumím si to bez něj tak nějak představit. Dovolím si říct, že je to láska. Ale samozřejmě, že nemáme jen dobré dny a nezažíváme jen to skvělé a sluníčkové, ale i všechno to špatné k tomu vzahu patří. Protože bez toho by to byla nuda. :)

Takže teď mě čeká další životní etapa. Vysoká škola. Nejsem si vůbec jistá, jestli to zvládnu, ale zkusit se má všechno, žejo :D

pusu,
Megg